top of page
Uczniowie ZSEG w Finale Tarnowskiego Międzyszkolnego Konkursu Menadżerskiego

 

Dnia 14 kwietnia 2023 roku odbył się etap finałowy Tarnowskiego Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego organizowanego przez działające w naszej szkole Tarnowskie Centrum Młodych Inwestorów we współpracy z Dyrektorem Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie – Panem Janem Kiełbasą. Brali w nim udział uczniowie z kilku tarnowskich szkół średnich należących do TCMI.

Dwa zespoły z naszej szkoły zajęły zaszczytne II miejsce: Idzior Sebastian i Obal Gabriel z kl. 3 TE oraz IV miejsce: Olber Aleksander i Pieczarka Daniel z kl. 4 TEG. 

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wiedzy z zakresu rynku kapitałowego oraz trafnych decyzji inwestycyjnych na giełdzie papierów wartościowych.

Opiekunowie: mgr Marzena Malec-Witek, mgr Małgorzata Migduła

Konkurs składał się z 2 etapów:

  • Etap I – to sprawdzenie praktycznych umiejętności inwestowania na giełdzie papierów wartościowych podczas udziału w Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej – I etap SIGG trwał od 14 listopada 2022 – 15 stycznia 2023 i obejmował transakcje na akcjach i ETF-ach.

Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 8 najlepszych dwuosobowych zespołów wg ogólnopolskiego rankingu SIGG.

Byli to uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

  • Etap II (finałowy) – to test wiedzy teoretycznej na temat giełdy i papierów wartościowych przeprowadzony on-line z wykorzystaniem platformy internetowej Testportal – 14 kwietnia 2023 roku.

Wyniki z obu etapów zadecydowały o kolejności zajętych miejsc finałowych. Pani Dyrektor Dorota Bargieł-Kurowska dokonała uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa.

 
Warsztaty szkoleniowe dla Inwestorów Giełdowych

 

W ramach obchodów Święta Szkoły dnia 7 grudnia 2022 roku zarząd SGPW wraz z opiekunkami: Panią Marzeną Malec-Witek i Panią Małgorzatą Migdułą zorganizowali warsztaty szkoleniowe dla uczniów biorących udział w XXI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

Na początku spotkania Prezes SGPW – Barbara Maziarka wygłosiła prelekcję na temat: „Czym jest giełda i jak na niej inwestować”. Po czym jej zastępcy: Kamil Dymon i Filip Czub przeprowadzili warsztaty szkoleniowe związane z praktyczną obsługą platformy GPW Tr@der. W tym czasie uczniowie logując się na swoje konta mogli sprawdzić i porównać efekty podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Na koniec odbył się quiz wiedzy z zakresu rynku kapitałowego i funkcjonowania giełdy papierów wartościowych w wersji elektronicznej - Kahoot. Trzy osoby, które uzyskały największą liczbę punktów z Quizu otrzymały pamiątkowe nagrody: I miejsce - Arkadiusz Główczyk z klasy IV TEG, II miejsce - Gabriela Bańbor z klasy III TE, III miejsce - Aleksander Olber z klasy IV TEG.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Szkolenie maklerskie

Dnia 29 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Jana Kiełbasę - Dyrektora Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie.
Spotkanie odbyło się w ramach działalności Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów, do którego należą uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół średnich miasta Tarnowa, m.in. I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Celem tej wizyty było udzielenie fachowych wskazówek młodym inwestorom giełdowym biorącym udział w ogólnopolskich rozgrywkach Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

Pan Jan Kiełbasa doradzał uczniom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji na rynku kapitałowym oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnymi pieniędzmi.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty.
Miejmy nadzieję, że skorzysta z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości na realnym rynku.

Konkurs na Prezesa Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych został rozstrzygnięty.

 

Pani Dyrektor mgr inż. Dorota Bargieł-Kurowska powołała uczennicę klasy 3 TE Barbarę Maziarkę na stanowisko Prezesa Zarządu SGPW.  W skład nowego zarządu wchodzą dodatkowo dwaj uczniowie z klasy 2 ER: Kamil Dymon i Filip Czub zajmując stanowiska zastępców Prezesa. Serdecznie gratulujemy życząc równocześnie powodzenia oraz sukcesów w nowej kadencji.                             
 

Spotkanie z E. Nowakiem i T. Nowakiem - absolwentami naszej szkoły

 

Dnia 6 grudnia 2021 roku gościliśmy w naszej szkole dwóch absolwentów: Tomasza Nowaka i Emila Nowaka. Obaj byli uczniami klasy o profilu Technik Ekonomista w latach 2015-2019. Podczas edukacji w szkole średniej wykazywali się dużą aktywnością społeczną oraz rozwijaniem swoich pasji. Jedną z nich było inwestowanie na rynku papierów wartościowych, m.in. poprzez udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. 

W roku szk. 2018/2019 podczas XVII edycji SIGG grali w zespole o nazwie „Nie jesteśmy braćmi TCMI”. Po I etapie gry zakwalifikowali się do finału. Rozgrywki finałowe miały miejsce dnia 16 kwietnia 2019  roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki swoim trafnym decyzjom inwestycyjnym, ówcześni nasi maturzyści zajęli I miejsce w Polsce zdobywając nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Rokrocznie, młodzież naszej szkoły bierze udział w SIGG. 

W tym roku szkolnym jest to 12 dwuosobowych zespołów składających się z uczniów różnych klas Technikum. Każdy zespół marzy o tym, aby powtórzyć sukces starszych kolegów. Dlatego też, uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z absolwentami. Najlepsi inwestorzy w Polsce z roku 2019 przedstawili młodszym kolegom prezentację pt. „Jak grać na giełdzie, żeby wygrać?”. Udzielili im cennych wskazówek inwestycyjnych. Opowiedzieli o tym, jak sami doszli do sukcesu oraz odpowiadali na pytania zainteresowanych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże im podjąć właściwe decyzje inwestycyjne.

Szkolenie maklerskie

 

Dnia 18 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z Panem Janem Kiełbasą - absolwentem naszej szkoły - dziś Dyrektorem Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie.
W spotkaniu uczestniczyła grupa młodzieży z naszej szkoły oraz innych szkół średnich miasta Tarnowa, należąca do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów: m.in. II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Celem wizyty było udzielenie wskazówek młodym inwestorom giełdowym na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku kapitałowym. 
Pan Dyrektor Domu Maklerskiego doradzał młodym inwestorom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych biorąc udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty.
Miejmy nadzieję, że skorzysta z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

Nowy Zarząd SGPW

Dnia 1 września 2021 r. Pani Dyrektor Dorota Bargieł-Kurowska wręczyła nominację na prezesa Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych uczennicy Mai Jaszczur z klasy III DRG. Stanowisko zastępcy prezesa SGPW objął uczeń klasy III DRG Kacper Kozłowski.
Życzymy Im owocnej pracy w zarządzie SGPW i sukcesów na rynku kapitałowym.

Szkolenie maklerskie

Dnia 8 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli kilku tarnowskich szkół średnich: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z Dyrektorem Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział Tarnów - Panem Janem Kiełbasą.

Wszyscy Ci uczniowie należą do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów, którego celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez popularyzację wiedzy o rynku kapitałowym oraz naukę praktycznego podejmowania decyzji inwestycyjnych na giełdzie papierów wartościowych.
Tym razem spotkanie odbyło się za pomocą platformy ZOOM. Tematem prelekcji był: Rynek kapitałowy w Polsce. Dyrektor domu maklerskiego udzielał młodzieży cennych wskazówek dotyczących podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz doradzał im jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy. Mamy nadzieję, że skorzystają z nich podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie a także w przyszłości.

Współpraca TCMI z ZUS

Tarnowskie Centrum Młodych Inwestorów działające w naszej szkole nawiązało współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oddział Tarnów. Efektem tej współpracy było spotkanie z przedstawicielem ZUS – Naczelnikiem Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji - Panem Grzegorzem Biskupem.

Brało w nim udział ok. 90 uczniów wraz z opiekunami z kilku szkół średnich miasta Tarnowa. Podczas prelekcji na temat: „Ryzyka ubezpieczeniowe i ich minimalizowanie w zarządzaniu własnym kapitałem” młodzież dowiedziała się jaka jest istota i cel ubezpieczeń społecznych oraz jak wygląda system ubezpieczeń społecznych w Polsce. Ważnym elementem tej pogadanki była dyskusja, która uświadomiła młodym ludziom ryzyko, jakie wiąże się z niewłaściwym zarządzaniem kapitałem w tym ubezpieczeniowe.
Miejmy nadzieję, że ten wzrost świadomości ubezpieczeniowej pomoże młodym inwestorom w podejmowaniu bardziej racjonalnych decyzji związanych z dysponowaniem własnym kapitałem.

Spotkanie TCMI 23 stycznie 2020

Dnia 23 stycznia 2020 roku uczniowie należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów z sześciu tarnowskich szkół średnich ponownie spotkali się w naszej szkole. Byli to uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wraz ze swoimi opiekunami.

Celem spotkania było podsumowanie I etapu XVIII edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, który zakończył się 10 stycznia 2020 r., oraz udzielenie wskazówek do dalszej gry inwestycyjnej w II etapie SIGG.
Tym raz razem tematem prelekcji była: „Analiza fundamentalna i techniczna jako sposób doboru kierunku inwestycji ”.
Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. doradzał młodzieży na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy.
Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wskazówek specjalisty.

Spotkanie TCMI 22 listopada 2019

Dnia 22 listopada 2019 roku uczniowie należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów z sześciu tarnowskich szkół średnich spotkali się w naszej szkole. Byli to uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wraz ze swoimi opiekunami.

Obecnie „Młodzi Inwestorzy” biorą udział w XVIII edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Celem spotkania było merytoryczne wsparcie inwestorów przez fachowca - Dyrektora tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. - Pana Jana Kiełbasy. Tematem prelekcji
był: „Rynek kapitałowy w Polsce”. Specjalista doradzał młodym inwestorom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu 2020 roku.

NAJLEPSI INWESTORZY GIEŁDOWI W POLSCE UCZĄ SIĘ W ZSEG W TARNOWIE

Czym jest ten elem

Dnia 16 kwietnia 2019  w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się FINAŁ XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Fundację GPW.

W tegorocznej edycji SIGG brało udział ponad 19 tys. uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, którzy utworzyli ok. 7 tys. giełdowych zespołów.
Dwadzieścia zespołów z całego kraju rywalizowało w FINALE SIGG XVII.
Z Tarnowa do Finału zakwalifikowały się dwa zespoły uczniów uczących się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Zespół w składzie: Tomasz Nowak i Emil Nowak z klasy IV TE oraz zespół w składzie: Wiktoria Chrostek i Julia Kantor z klasy II TE.
Obydwa zespoły rywalizowały pod opieką Pani Marzeny Malec-Witek.
Podczas kilkugodzinnej rozgrywki zespoły starały się pomnożyć wirtualne środki w wysokości 20 000 zł.
Przedmiotem wirtualnych inwestycji w Finale były akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeksy WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe.
Ranking finału został ogłoszony bezpośrednio po jego zakończeniu.
I miejsce w Polsce zajął zespół „Nie jesteśmy braćmi TCMI” z Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie w składzie: Tomasz Nowak i Emil Nowak i otrzymał nagrodę główną w wysokości 10 000 zł.
Drugi tarnowski zespół w składzie: Wiktoria Chrostek i Julia Kantor zajął 13 miejsce w Polsce i otrzymał nagrodę w wysokości  1 600 zł.
Serdecznie gratulujemy naszym finalistom i życzymy dalszych sukcesów inwestycyjnych na realnym rynku.

ent? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

Najlepsi Młodzi Inwestorzy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

Dnia 11 kwietnia 2019 roku najlepsi inwestorzy – uczniowie z pięciu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie, należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów spotkali się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Celem spotkania była rozgrywka finałowa w  Międzyszkolnym Konkursie Menedżerskim. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa.

Organizatorami Konkursu Menedżerskiego byli:
•    Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie – reprezentowany przez Pana Jerzego Fereta we współpracy z Panią Marzeną Malec-Witek i Panią Małgorzatą Migdułą
•    Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie - reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę;
•    Firma BMP Profesional Consulting – reprezentowana przez właścicielkę Panią Barbarę Miękinę-Pikul

W konkursie rywalizowali uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych:
- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie
- II  Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie
- IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie  umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

Konkurs składał się z trzech etapów:
Etap I – Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
Etap II - Quiz wiedzy ekonomiczno-giełdowej
Etap III – Gra inwestycyjna

Członkami Komisji Konkursowej byli:
• Pan Marcin Pawłowski – Inspektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa
• Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor POK oddział w Tarnowie Domu Maklerskiego BDM S.A.
• Pani Barbara Miękina-Pikul – właścicielka Firmy BMP Profesional Consulting

Obecność tych fachowców umożliwiła profesjonalną ocenę odpowiedzi uczestników konkursu.

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:                                                           
I miejsce - Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie – 2500 zł
II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące – 1500 zł    
III miejsce - IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie – 1000 zł     
IV miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie – atrakcyjne nagrody rzeczowe
V miejsce -  Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie – atrakcyjne nagrody rzeczowe

Sponsorami nagród w konkursie byli:
• Urząd Miasta Tarnowa - Prezydent Miasta Tarnowa Pan Roman Ciepiela we współpracy z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego – nagrody pieniężne za I, II i III miejsce (łączna kwota 5000 zł) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe
• Dom Maklerski BDM S.A. - atrakcyjne nagrody rzeczowe

Prelekcja SGPW

Dnia 23 listopada 2018 roku „Młodzi Inwestorzy” z pięciu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w naszej szkole. Byli to uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wraz ze swoimi opiekunami. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób.

Wszyscy Ci uczniowie należą do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów i rokrocznie rywalizują w Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Celem tego spotkania była prelekcja Dyrektora tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. - Pana Jana Kiełbasy, a także indywidualne konsultacje z dziedziny rynku kapitałowego. Tematem prelekcji było: „Inwestowanie na rynku giełdowym. Praktyczne wskazania”. 
Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych biorąc udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej oraz jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty.
Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

m jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

Wszystkie drogi prowadzą na giełdę

Dnia 21 maja 2018 uczniowie naszej szkoły należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów (z klas: I TE, I TM, II TE, III TE) pod opieką Pani Marzeny Malec-Witek i Pani Małgorzaty Migduły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach szkoleniowo-edukacyjnych w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Koszt wyjazdu został sfinansowany przez Urząd Miasta za zgodą Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Romana Ciepieli.

Dzięki przewodnikowi młodzież miała możliwość zwiedzenia budynku giełdy, poznała wiele ciekawostek z historii powstania GPW w Warszawie oraz uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, podczas których obejrzała film na temat inwestowania.
Po wizycie edukacyjnej na Giełdzie Papierów Wartościowych młodzież wraz z opiekunami udała się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra podziwiali uroki Warszawy. Następnie udając się w kierunku Starego Miasta, przez Ogród Saski, Placem Defilad przeszli do ostatniego punktu wycieczki, którym był Plac Zamkowy.
Wycieczka była dobrą okazją do rozwijania zainteresowań, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Wszyscy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę zdobytą podczas wizyty edukacyjnej na GPW oraz  pełni miłych wrażeń.

Najlepsi Młodzi Inwestorzy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

Dnia 11 kwietnia 2018 roku najlepsi inwestorzy – uczniowie z pięciu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie, należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów spotkali się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

Celem spotkania była rozgrywka finałowa w Międzyszkolnym Konkursie Menedżerskim. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa.

Rywalizowali uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych:

  • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie - I miejsce

  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie - II miejsce

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie - III miejsce

  • II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie - IV miejsce (ex aequo)

  • IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie - IV miejsce (ex aequo)

 

Konkurs składał się z trzech etapów:
Etap I - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
Etap II - Quiz wiedzy ekonomiczno-giełdowej
Etap II – Gra inwestycyjna
Uczniowie z naszej szkoły: Tomasz Nowak i Weronika Gąsiorek z klasy III TE zajęli II miejsce i otrzymali nagrodę 1500 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Romana Ciepielę.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów inwestycyjnych.

Własny biznes – jak pozyskać środki finansowe i zrealizować własny pomysł

Dnia 26 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja właścicielki Firmy BMP Consulting – Pani Barbary Miękiny-Pikul.

W spotkaniu uczestniczył Pan Marcin Pawłowski - Inspektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa oraz młodzież wraz z nauczycielami z pięciu szkół ponadgimnazjalnych, należąca do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów:
II Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Temat wykładu: „Własny biznes – jak pozyskać środki finansowe i zrealizować własny pomysł”? jest obecnie przedmiotem zainteresowania nie tylko młodzieży, ale również dorosłych ludzi, którzy chcą realizować swoje ambitne plany zawodowe a często spotykają się z barierą finansową.
Pan Barbara doradzała młodym inwestorom, gdzie i jak pozyskać środki finansowe zarówno bezzwrotne jak i zwrotne. Na co zwracać uwagę przy wyborze danego źródła finansowania i jak zarządzać kapitałem.
Młodzież z zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich w przyszłości.

Prelekcja pt. "Własny biznes - jak pozyskać środki finansowe i zrealizować własny pomysł ? "

Dnia 26.01.2018 roku, o godz. 9:30 w sali 115 odbędzie się prelekcja właścicielki firmy BMP Consulting Pani Barbary Miękiny-Pikul, pt. "Własny biznes - jak pozyskać środki finansowe i zrealizować własny pomysł ? "

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów należących do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów.

Prelekcja

Dnia 24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbyła się prelekcja Dyrektora tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. - Pana Jana Kiełbasy. Tematem wykładu było: „Inwestowanie na rynku giełdowym. Praktyczne wskazania”.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa, należąca do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów: II Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Młodzież z wielkim zaangażowaniem brała udział w niezwykle interesującej pogadance dotyczącej ciekawej, aczkolwiek trudnej tematyki  związanej z rynkiem kapitałowym. 
Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych biorąc udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzysta z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

Inauguracja TCMI.

Dnia 25 września 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie inauguracyjne Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów. 
W spotkaniu uczestniczyła młodzież (ponad 100 osób) wraz z opiekunami z 5 tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych:

1) z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych 
2) z II Liceum Ogólnokształcącego 
3) z IV Liceum Ogólnokształcącego 
4) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych 
5) z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych 
Gościem honorowym był dyrektor Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie – Pan Jan Kiełbasa.
Uroczystego otwarcia działalności Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów dokonał Dyrektor naszej szkoły mgr Jerzy Feret. Następnie pani mgr Marzena Malec-Witek – opiekun Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych i TCMI przybliżyła cel utworzenia i funkcjonowania TCMI, jakim jest propagowanie i poszerzanie wiedzy o rynku kapitałowym oraz inwestowaniu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa.
Kolejnym punktem programu była prelekcja wygłoszona przez Pana Jana Kiełbasę Dyrektora Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie na temat: „Giełda … i co dalej w kontekście Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów?”.
Doradzał młodym inwestorom, na co należy zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Mamy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości na realnym rynku.
Po prelekcji specjalisty z domu maklerskiego, prezes i wiceprezes Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych – Tomasz Nowak i Michał Jękot – (uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego w ZSEG) pod czujnym okiem koordynatora projektu Pani mgr Małgorzaty Migduły zapoznali „młodych inwestorów” ze sposobem logowania i dokonywania zleceń podczas udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. 
Wszystkim MŁODYM INWESTOROM życzymy trafnych decyzji inwestycyjnych.

Nowy rok, nowe wyzwania.

Już 25 września rusza nowy szkolny projekt pt. "Tarnowskie Centrum Młodych Inwestorów" jest to innowacyjny projekt, którego celem jest propagowanie i poszerzanie wiedzy o rynku kapitałowym i inwestowaniu wśród młodzieży szkół średnich miasta Tarnowa.

Celem projektu jest prowadzenie działalności edukacyjnej polegającej na poszerzeniu wiedzy ekonomicznej oraz kształtowaniu postaw przedsiębiorczych młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Panem Marcinem Lewandowskim – trenerem biznesu, koordynatorem Tarnowskiej Ligi Debatanckiej nt. „Jak mówić, żeby Cię słuchano”.

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Lewandowskim – trenerem biznesu, koordynatorem Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas: I TE, II TE i I TM wraz z nauczycielami.

Tego dnia Pan Marcin pełniąc funkcję członka JURY Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego przysłuchiwał się wypowiedziom uczniów – uczestników konkursu. Po czym wygłosił prelekcję  nt. „Jak mówić, żeby Cię słuchano”.

Doradzał wszystkim, na co zwracać uwagę oraz jak opanować emocje podczas wypowiedzi. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich w przyszłości.

Spotkanie z Panem Janem Kiełbasą – Dyrektorem POK Domu Maklerskiego BDM S.A. Oddział w Tarnowie oraz Panią Barbarą Miękiną-Pikul – dyplomowanym pracownikiem bankowym, właścicielką firmy BMP Consulting w Tarnowie.

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został IV Międzyszkolny Konkurs Menedżerski, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych.

         Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie  umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

 

Pan Jan Kiełbasa –pełniąc funkcję przewodniczącego JURY, przez cały czas trwania konkursu komentował odpowiedzi uczestników konkursu. Po czym wygłosił prelekcję nt. „Funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce” oraz udzielał wskazówek młodym inwestorom, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych a także jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy.  Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

Prelekcja Pana Jana Kiełbasy.

Dnia 7 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbyło się spotkanie z jednym z absolwentów szkoły, obecnie dyrektorem  Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie – Panem Janem Kiełbasą . W swojej prelekcji pt.:  „Rynek kapitałowy w Polsce”  przybliżył on wszystkim uczestnikom trudną problematykę rynku kapitałowego.

W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz duża grupa młodzieży zainteresowana tą tematyką. Pierwsze kroki na tym rynku stawiają uczniowie klas I  Technikum, których liczba z roku na rok się zwiększa. Wiele osób spośród nich próbuje swoich sił w ogólnopolskiej rywalizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej a także pracuje w Szkolnym Biurze Maklerskim.  

Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy.  Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

20-LECIE ZAŁOŻENIA PIERWSZEJ W MAŁOPOLSCE SZKOLNEJ GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH ORAZ MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MENEDŻERSKI 2016r.

Dnia 15 kwietnia 2016 roku Szkolna Giełda Papierów Wartościowych działająca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

świętowała swoje 20 Urodziny. 
Organizacją oraz przeprowadzeniem uroczystości zajęły się: Pani Dorota Bargieł-Kurowska oraz Pani Marzena Malec-Witek.

W jubileuszu 20-lecia powstania SGPW uczestniczyli: 


Pan Roman Ciepiela - Prezydent Miasta Tarnowa, 
Pan Piotr Augustyński - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, 
Pani Hanna Skalska - Starszy Wizytator Delegatury Tarnowskiej Kuratorium Oświaty, 
Pan Kazimierz Koprowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, 
Pan Stanisław Klimek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, 
Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor POK Domu Maklerskiego BDM.S.A., 
Pan Marcin Dąbrowski - Dyrektor Makroregionu Południowo - Wschodniego Private Wealth Consulting 
Pan Artur Rzepka – założyciel SGPW, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej REDWOOD PR.,
Dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież ZSEG.

 

 W pierwszej części uroczystości opiekunka SGPW Pani Marzena Malec-Witek oraz obecny prezes giełdy – Przemysław Skruch (uczeń kl. 3TE) przedstawili historyczne wydarzenia, przypominając początki funkcjonowania Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych, jej stopniowy rozwój, a także najnowsze dzieje.

Punktem kulminacyjnym tej części uroczystości był urodzinowy tort.

Po zakończeniu obchodów 20-lecia SGPW odbył się Międzyszkolny Konkurs Menedżerski, w którym rywalizowali uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych:

  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

  • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie

  • II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 W Dąbrowie Tarnowskiej

  •  

Konkurs składał się z dwóch etapów:
Etap I - Quiz wiedzy ekonomiczno-giełdowej
Etap II - Finał – Gra inwestycyjna

 

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

Organizatorami Konkursu byli:
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie – reprezentowany przez Panią Marzenę Malec-Witek i Panią Dorotę Bargieł-Kurowską;
Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie - reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę;
Private Wealth Consulting - reprezentowany przez Dyrektor Makroregionu Południowo -Wschodniego - Pana Marcina Dąbrowskiego.
Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Patronatem Honorowym Starosty Tarnowskiego.

Członkami Komisji Konkursowej byli:
- Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor POK oddział w Tarnowie Domu Maklerskiego BDM S.A.
- Pan Marcin Dąbrowski - Dyrektor Makroregionu Południowo – Wschodniego Private Wealth Consulting sp. z o.o.
- Pan Artur Rzepka - Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej REDWOOD PR.
Obecność tych fachowców podniosła bez wątpienia prestiż konkursu, a także umożliwiła profesjonalną ocenę odpowiedzi jego uczestników.

Zwycięzcą konkursu okazał się zespół, reprezentujący II LO ( uzyskując 35 pkt), drugie miejsce zajął zespół reprezentujący ZSEG (uzyskując 32 pkt), trzecie miejsce zajął zespół z ZSP nr 2 W Dąbrowie Tarnowskiej (uzyskując 22 pkt), na czwartym miejscu uplasował się zespół z ZSME (uzyskując 8 pkt).
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, dotyczące problematyki inwestycyjnej.

Sponsorami nagród w konkursie byli:

  • Starostwo Powiatowe w Tarnowie

  • Dom Maklerski BDM S.A.

  • Private Wealth Consulting

  • Urząd Miasta Tarnowa

Międzyszkolny Konkurs Menedżerski 2015 r.

 Dnia 17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został finał Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

               Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie  umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

 

 

 

Organizatorami Konkursu Menedżerskiego byli:

 

•   Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie, reprezentowany przez opiekunkę Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych  -  

 

     Panią Marzenę Malec-Witek.

 

•    Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę.

 

•    Dom Inwestycyjny XELION Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie,  reprezentowany przez Dyrektora Oddziału - Pana Marcina Dąbrowskiego.

 

 

 

Konkurs składał się z dwóch etapów:

 

Etap I – odbył się 26 marca 2015 roku. Wzięło w nim udział 11 dwuosobowych zespołów uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych.  Etap ten polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o rynku kapitałowym składającego się z 50 pytań, po 10 pytań z poniższych zakresów tematycznych:

 

a) historia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

 

b) rodzaje papierów wartościowych

 

c) harmonogram i przebieg sesji giełdowej na GPW w Warszawie

 

d) zlecenia na GPW w Warszawie

 

e) instytucje rynku kapitałowego w Polsce.

 

 

 

Do etapu finałowego zakwalifikowało się pięć zespołów, które uzyskały największa ilość punktów z I etapu:

 

  • Krystian Mietła i Rafał Okaz                    (ZSEG) – 42 punkty

  • Rafał Grzeszczuk i Przemysław Skruch   (ZSEG) – 39 punktów

  • Aleksander Stós i Magdalena Krupa         (II LO) – 37 punktów

  • Mateusz Zbylut i Nikodem Jurek              (II LO) – 35 punktów

  • Katarzyna Trojan i Agnieszka Jakubek     (ZSEG) – 34 punkty

 

 

 

Etap II - Finał – odbył się 17 kwietnia 2015 roku -  miał charakter gry inwestycyjnej, której głównym zadaniem był dobór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych do zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce.

 

              Dla celów konkursowych przyjęty został pewien okres historyczny (4 lata) po to, aby wyniki rozgrywki oparte były na autentycznych danych i realnych wynikach.

 

 

 

 

 

Wszyscy finaliści uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez:

 

 

 

-Starostwo Powiatowe w Tarnowie

 

- Urząd Miasta Tarnowa

 

- Dom Maklerski  BDM S.A.

 

- Dom Inwestycyjny „Xelion” Sp. z o.o.

 

 

 

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:    

 

 

 

I miejsce      - Aleksander Stós i Magdalena Krupa         (II LO) – 28 punktów                         

 

II miejsce    - Mateusz Zbylut i Nikodem Jurek               (II LO) – 22 punkty                            

 

III miejsce   - Krystian Mietła i Rafał Okaz                   (ZSEG) – 20 punktów                                            

 

IV miejsce   - Rafał Grzeszczuk i Przemysław Skruch   (ZSEG) – 14 punktów                                      

 

V miejsce    - Katarzyna Trojan i Agnieszka Jakubek    (ZSEG) –   6 punktów                                            

SIGG 2014 r.

Szkolna Giełda Papierów Wartościowych zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Jest to ogólnopolska rywalizacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych polegająca na inwestowaniu 100 000 wirtualnych złotych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych.

 

Jeśli chcesz nauczyć się inwestować na giełdzie i poczuć prawdziwe emocje z tym związane, zgłoś się do opiekuna Szkolnej Giełdy Pani prof. Marzeny Malec-Witek lub wyślij e-maila na adres: szkolnagielda@interia.pl

Wizyta gimnazjalistów.

Dnia 29 kwietnia 2014 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły gościliśmy w Szkolnym Biurze Maklerskim gimnazjalistów z licznych gimnazjów Tarnowa i okolic.Młodzież gimnazjalna z dużym zainteresowaniem słuchała historii powstania Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych oraz zasad jej funkcjonowania, którą opowiadali maklerzy z klas pierwszych i drugich Technikum Ekonomicznego. Chętnie odpowiadali też na liczne pytania tych, którzy zainteresowali się tematyką rynku kapitałowego.Młodzież gimnazjalna miała również możliwość uczestniczenia w historycznym momencie rozstrzygnięcia konkursu krzyżówkowego o tematyce giełdowej oraz rozdaniu nagród szczęśliwym, losowo wybranym 10 zwycięzcom. Losowania nagród dokonała opiekunka Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych mgr Marzena Malec-Witek.Na pamiątkę wizyty w Szkolnym Biurze Maklerskim w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie gimnazjaliści składali swoje wpisy pamiątkowe w kronice Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych.

 

 

 

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują sie na stronie giełdy w zakładce galeria i na fanpage.

Wynik Konkursu Menadżerskiego.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MENEDŻERSKI

 

 

 

          Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Zespole szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został finał Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół średnich. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce. Organizatorami Konkursu Menedżerskiego byli:

 

• Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie , reprezentowany przez opiekunkę Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych - Panią Marzenę Malec-Witek.

 

• Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę.

 

• Dom Inwestycyjny XELION Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Oddziału - Pana Marcina Dąbrowskiego.

 

W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów tarnowskich szkół średnich.Konkurs składał się z dwóch etapów:

 

Etap I – polegał na napisaniu pracy - propozycji dotyczącej możliwości zainwestowania pieniędzy na polskim rynku kapitałowym. Praca pisemna zatytułowana była: „Milion w Portfelu” – jak dzisiaj zainwestować pieniądze na rynku kapitałowym?Do etapu finałowego zakwalifikowały się cztery zespoły, które uzyskały największa ilość punktów z I etapu.

 

Etap II - Finał – miał charakter gry inwestycyjnej, której głównym zadaniem był dobór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych do zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce.

 

Dla celów konkursowych przyjęty został pewien okres historyczny (4 lata) po to, aby wyniki rozgrywki oparte były na autentycznych danych i realnych wynikach. W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

 

 

 

I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – 16 pkt

 

II miejsce -Technikum Ekonomiczno- Handlowe przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie (zespół 3) – 15 pkt

 

III miejsce - Technikum Ekonomiczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie (zespół 1) – 11 pkt

 

 

 

Wszyscy finaliści uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez:

 

- Dom Maklerski BDM S.A.

 

- Dom Inwestycyjny „Xelion” Sp. z o.o.

 

- Urząd Miasta Tarnowa,

 

- Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi z Warszawy

 

 

 

ZDJĘCIA Z KONKURSU ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII :)

Międzyszkolny Konkurs Menadżerski 2014 r.

Uprzejmie informujemy, że Szkolna Giełda Papierów Wartościowych wspólnie z Domem Maklerskim BDM S.A. oddział w Tarnowie oraz Domem Inwestycyjnym XELION Sp. z o.o. oddział w Tarnowie - organizuje Międzyszkolny Konkurs Menedżerski kierowany do uczniów szkół średnich miasta Tarnowa i okolic.

 

           Do udziału w konkursie zapraszamy 2-osobowe zespoły uczniów.Konkurs składał się będzie z 2 etapów:

 

 

Etap I – Praca pisemna - Esej pt. „Milion w Portfelu” – jak dzisiaj zainwestować pieniądze na rynku kapitałowym? - ten etap kończy się 21 marca 2014 roku.

 

 

 

Etap II – Finał - Gra inwestycyjna, polegająca na sprawdzeniu umiejętności podejmowania decyzji inwestycyjnych w zmieniających się warunkach rynkowych – 8 kwietnia 2014 roku.

 

 

 

           Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest na naszej stronie w zakładce Międzyszkolny Konkurs Menedżerski. 

 

Chętni do udziału w konkursie mogą wysłać swoje zgłoszenie mailowo na adres: szkolnagielda@interia.pl lub osobiście u opiekunki SGPW Pani prof. Marzeny Malec-Witek.Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie i polubienia strony giełdy na facebooku https://www.facebook.com/szkolnagieldatarnow. 

 

 

                        Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zakończenie SIGG.

Zakończyła się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Z naszej szkoły z 11 drużyn zdołało przebrnąć przez rygorystyczny regulamin zaledwie 8 zespołów. 4 drużyny uzyskały wynik powyżej 100 tys. zł. Są to przeważnie osoby z klas pierwszych. Dlatego liczymy, że w następnym roku pójdzie im o wiele i to wiele lepiej oraz powtórzą sukces naszych kolegów sprzed kilku laty.

Wizyta Pana Marcina Dąbrowskiego.

         W dniu 11 grudnia 2013 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Dąbrowskiego – dyrektora oddziału Domu Inwestycyjnego „XELION”. W swojej prelekcji na temat: „Jak inwestować na giełdzie papierów wartościowych?” przybliżył on trudną problematykę rynku kapitałowego. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz duża grupa młodzieży Technikum Ekonomicznego, zainteresowana tą tematyką . Wiele osób spośród nich próbuje swoich sił w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej a także pracuje w Szkolnym Biurze Maklerskim. Spotkanie zorganizowała opiekunka Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych - Pani mgr Marzena Malec-Witek.

 

 

 

Zdjęcia znajdują się w galerii ;)

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Właśnie rozpoczęła się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa w której uczniowie z naszej szkoły jak co roku biorą liczny udział. W  tym roku powstało 11 drużyn (36 osób). Są to osoby młode i pełne pozytywnej energi, liczymy na wspaniałą zabawę i bardzo dobre lokaty uzyskane podczas gry. Adrenalina gwarantowana! :)

Wybory na prezesa 2013 r.

Jak co roku Szkolna Komisja Papierów Wartościowych przeprowadziła wybory na prezesa oraz wiceprezesa giełdy. Po złożeniu CV przez kandydatów na prezesa SGPW oraz rozmowach kwalifikacyjnych z Panią dyrektor Magdaleną Naleźną oraz opiekunką SGPW Panią mgr Marzeną-Malec Witek wybrano zarząd. Prezesem został Rafał Grzeszczuk z klasy II TE, a stanowiska wiceprezesów zajęli Przemysław Skruch z klasy I TE i Magdalena Warzecha z klasy II TE. 

Please reload

bottom of page